top of page

איך מעצבים חדר (כל האמת מאחורי הקלעים)הכל התחיל מיום אחד כשנכנסתי לחנות של משה.

למשה יש חנות רהיטים ואני נוהגת מדי פעם לערוך סיורים בחנויות

שבאיזור שלי כדי להכיר את הסחורה שלהן ולדעת לאיפה להפנות

לקוחות במידת הצורך.

בקיצור, שוטטתי לי בין המיטות הצפופות וחדרי השינה עד שנתקלתי בחדר שינה מהמם בסגנון כפרי שאני מאוד אוהבת אבל למרבה הזעזוע הוא הוצג בתוך חדר ורוד בוהק כשעל הקיר,

מעל ראש המיטה, תלויים לא פחות מחמישה שעוני אנה ואלזה סגולים.


היופי במלוא הדרו, חדר שינה ורוד להפליא

לא יכולתי לשתוק על הדבר הזה. אזרתי אומץ ופניתי למשה-

תגיד, זה נראה לך הגיוני?! תעשו טיפה שינויים! תזיזו את זה לפה ואת זה לשם..

מפה לשם, החלטנו לעצב שני חדרים לדוגמא בחנות, משהו סטייל איקאה,

אבל משלנו ושמתמקד בריהוט הקיים.

השלב הראשון היה להרכיב את החדרים, איזו מיטה מתאימה לאיזה ארון ושידות צד,

והאם להכניס גם קומודה (אני: לא! משה: כן!). תוך 3 ימים הגיעו המרכיבים ובמשחק שעת-שיא מציאותי העבירו מיטה אחרי מיטה, החליפו בין ארונות, שינו תצוגות, קדחו, פירקו והרכיבו שוב.

הכל כדי ששני החדרים יעמדו פיקס במקומות שהוחלט עליהם.


המרכיבים בפעולה

בשלב הבא נתתי לעצמי זמן לחשוב על הנושא לכל חדר. האמת שזה היה די קל,

החדר שמנת על הרקע הורוד היה מטבעו חדר נסיכות, היו חסרים לו טאצ'ים ואופי ברור, אבל הוא היה כזה מהתחלה.

חדר השינה הזוגי גם עשה לי חיים קלים יחסית. צבע העץ שלו הזכיר לי את שדות החיטה שיש אצלנו באיזור, ומשם החלטתי ללכת על קונספט של שדות- צבעי שיבולים, כחול של שמים, ואפור (כי הקיר היה צבוע אפור והיו יותר מדי אנחות כשהצעתי לצבוע אותו).

לאחר מכן, דיברתי עם משה והסברתי לו שעכשיו מגיע הרגע לאבזר את החדרים וצריך לקנות אביזרים משלימים, דהיינו טקסטיל, אמנות ואקססורייז.

בדרך כלל את השלב הזה אני עושה יחד עם הלקוחות אבל מכיוון שמשה עסוק ונמצא רוב הזמן בחנות, הוא הציע שהוא ירכוש את הכל לפי הרשימה שלי כשימצא זמן פנוי. בעדינות הצעתי לו לפטור אותו מהעניין ושאני ארכוש הכל בעצמי. הוא בהחלט שמח על הרעיון ואני יצאתי למסע שופינג שהפעם היה ללא הגבלת תקציב! איזה כיף!!


יש תקציב? אני מעמיסה! ואיזה כיף שהיה סייל

בימים הבאים ערכתי גיחות לחנות וכל פעם עיצבתי חלק נוסף. היה מצחיק לראות את הפליאה על הפנים של משה כשהגעתי עם פריטי אקססורייז וספריי והסברתי לו שהם לא בצבע המתאים (כדוגמת רשת ההשראה שהיתה בצבע ורוד או הקופסת עץ שהיתה בצבע עץ בהיר) ולכן אנחנו צריכים לעשות להם התאמה. הכנו לנו עמדת ריסוס וצבע ליד הכניסה לחנות והוא היה אחראי מרצון על הריסוס.

בסוף הכל היה מוכן ועמד במקום כמו שרציתי.

לעת עתה, עומדות לאורך החנות מיטות רבות ולכן כשג'ני הצלמת הגיעה לצלם היינו צריכות שוב להשתמש בכישורי המשחק שלנו ולהזיז מיטות מצד לצד כדי שהיא תוכל לצלם תמונה נורמלית בלי שאיזה ראש מיטה יידחף לפריים.


מיטות ימינה, מטות שמאלה! שששש... מצלמים

אז בינתיים, עד שחלק מהמיטות יימכרו ויתפנה יותר מקום, קצת קשה להכנס לחדרים המהממים שלנו אבל הספקתי לראות בימים שהייתי שם הורים שעוברים לאורך החנות, מגיעים אל החדרים ועומדים מתפעלים או ילדות קטנות שבשקט בשקט מתגנבות אל חדר הנסיכות ומסובבות את הקרוסלה הקטנה, וזה ממלא את ליבי באושר.


רגעים של קסם

Comments


bottom of page